تبلیغات
ولایت آقا - دیدار پیشكسوتان، مربیان و مدال‌آوران مسابقات جهانی، المپیك و پارالمپیك با رهبر انقلاب

ولایت آقا
 
با ولایت زنده ایم تا زنده ایم رزمنده ایم
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار جمعی از پیشكسوتان، قهرمانان و مدال‌آوران رشته‌های ورزشی در مسابقات جهانی و بازی‌های المپیك و پارالمپیك 2012، قهرمانان و پهلوانان ورزشی كشور را سفیران هویّت، تَشَخُص، عزم راسخ، هوش بالا، ایمان و پایبندی به شریعت ملت ایران دانستند و تأكید كردند: ورزشكاران قهرمان همانند قله‌ای هستند كه زمینه‌ساز حركت آحاد مردم، به‌ویژه استعدادهای جوان، به سمت قله‌ها می‌باشند.
ادامه مطلب...
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار جمعی از پیشكسوتان، قهرمانان و مدال‌آوران رشته‌های ورزشی در مسابقات جهانی و بازی‌های المپیك و پارالمپیك 2012، قهرمانان و پهلوانان ورزشی كشور را سفیران هویّت، تَشَخُص، عزم راسخ، هوش بالا، ایمان و پایبندی به شریعت ملت ایران دانستند و تأكید كردند: ورزشكاران قهرمان همانند قله‌ای هستند كه زمینه‌ساز حركت آحاد مردم، به‌ویژه استعدادهای جوان، به سمت قله‌ها می‌باشند.
رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر این كه دست‌یابی به سكوهای قهرمانی ورزشی، بدون همت و اراده‌ی محكم و هوش بالا، امكان‌پذیر نیست، افزودند: قهرمانان مظهر توانایی‌های یك ملت هستند و به همین علت، اعتمادبه‌نفس و اعتماد ملی مردم را افزایش می‌دهند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حضور ورزشكاران در میدان‌های بین‌المللی با حفظ اخلاق و روحیه‌ی جوانمردی و رعایت جوانب شرعی را تبلیغ جهانی ارزش‌ها و صفات برجسته‌ی یك ملت خواندند و افزودند: یكی از این موارد، حضور بانوان و دختران ورزشكار با رعایت حجاب شرعی، در میدان‌های بین‌المللی است كه اقدامی فوق‌العاده و بسیار مهم و باارزش است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به موارد متعدد از قتل، تعرض و تهدید رسمی زنان مسلمان محجبه در اروپا، خاطرنشان كردند: در چنین شرایطی، هنگامی كه یك زن مسلمان ایرانی و دارای حجاب، بر سكوی قهرمانی می ایستد و همه را وادار به تكریم می‌كند، كار باعظمتی انجام شده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: همه باید قلباً قدردان زنان ورزشكاری باشند كه با حجاب و متانت و وقار در میدان‌های بین‌المللی ورزشی حاضر می‌شوند.
ایشان نمونه‌ی دیگری از پیام‌رسانی ورزشكاران را، موفقیت‌های ورزشی جانبازان و معلولان دانستند و تأكید كردند: ایستادن یك ورزشكار جانباز یا معلول بر سكوی قهرمانی دنیا با همه‌ی سختی‌ها و آسیب‌های جسمی، نشان از عزم و اراده‌ی قوی آن ورزشكار و همچنین همت بالا و تَشَخُص یك ملت است.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: پیام‌های تشكر من از موفقیت‌های بین‌المللی ورزشكاران، نشأت‌گرفته از احساس صادقانه و حقیقی است كه معتقد است ورزشكاران با كسب مقام قهرمانی، در واقع به ملت و كشور خود خدمت می‌كنند و پیام‌های عزم و اراده، ایستادگی و ایمان ملت ایران را به جهانیان می‌رسانند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به ورزشكاران قهرمانی كه در میدان‌های بین‌المللی شعائر دینی و معنوی را زنده نگه‌می‌دارند، افزودند: از همه‌ی ورزشكارانی كه در میدان‌های ورزشی، نام ائمه علیهم‌السلام را بر زبان می‌آورند و یا سجده می‌كنند و یا دست به دعا برمی‌دارند و یا پس از فتح قله‌ها اذان می‌گویند و همچنین همه‌ی زنان ورزشكاری كه عفاف دینی را رعایت می‌كنند، صمیمانه تشكر می‌كنم.
ایشان این تشكر را به دلیل برجسته‌شدن معنویات در دنیایی كه جوانان به سمت بی‌ایمانی و لاابالی‌گری سوق داده می‌شوند، دانستند و خاطرنشان كردند: به همین دلیل ورزشكاران باید قدر خود را بدانند و در جهت حفظ و تقویت صفات پهلوانی و جوانمردی و روحیه معنوی تلاش كنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با اشاره به انصراف ورزشكاران جوان ایرانی از مسابقه با ورزشكاران رژیم صهیونیستی افزودند: این اقدام، بسیار باارزش و تلاشی بسیار مهم و حساس در مقابله با رژیم غاصب صهیونیستی است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به ایجاد زمینه‌ی بروز استعدادهای جوانان در عرصه‌های مختلف، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی افزودند: پیشرفت‌ها و موفقیت‌های جوانان ایرانی در رشته‌های ورزشی نشانگر آن است كه ظرفیت و استعداد جوانان در رشته‌های گوناگون بسیار بالا است و باید برای تربیت این استعدادها و پرورش آنها به سمت قهرمانی، سرمایه‌گذاری شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای توانایی‌ها و استعدادهای بالای جوان ایرانی را در زمینه‌های مختلف علمی، فناوری و تحقیقاتی، یك حقیقت انكارناپذیر خواندند و تأكید كردند: تاریخ ایران اسلامی نیز گواه همین موضوع است و ظهور چهره‌ها و شخصیت‌های برجسته‌ای همچون ابن سینا، زكریای رازی، فارابی، سعدی و حافظ نشان‌دهنده‌ی وجود استعدادهای متراكم در این منطقه از دنیا است.
ایشان یكی از وظایف مهم قهرمانان ورزشی را ترویج ورزش همگانی میان آحاد مردم به‌ویژه جوانان برشمردند و افزودند: یكی از نیازهای اساسی كشور، فراگیرشدن ورزش همگانی میان مردم است.
رهبر انقلاب اسلامی ورزش قهرمانی را موتور محرك ورزش همگانی دانستند و با تأكید بر لزوم توجه بیش از پیش به ورزش همگانی، خاطرنشان كردند: پیشرفت یك كشور منوط به نیروی انسانی سالم، عالم، با همت و دیندار است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: یكی از نتایج فراگیرشدن ورزش همگانی در میان مردم، حل بسیاری از مشكلات اخلاقی جامعه همچون اعتیاد است.
ایشان موضوع اخلاق در ورزش را، موضوعی بسیار مهم دانستند و تأكید كردند: خوشبختانه جامعه‌ی ورزشی ما، سالم است، اما هنگامی كه یك جوان ورزشكار بر روی امواج تبلیغ و توجه جهانی قرار می‌گیرد، خطر اخلاقی او را به‌شدت تهدید می‌كند و باید از خود مراقبت كند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: از جمله ویژگی‌های اخلاقی لازم برای یك ورزشكار، مغرورنشدن، مردمی و جوانمردماندن، با مردم بودن، و برای مردم دل سوزاندن است كه باید ورزشكاران برای حفظ و تقویت این روحیات تلاش كنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان كردند: یك قهرمان ورزشی در بُعد فردی نیز به دلیل اعتماد به نفس بالا، قاعدتاً باید از صفات ناپسندی همچون چاپلوسی و تملق، دروغگویی و دورویی به‌دور باشد.
ایشان با اظهار گلایه از تلاش برخی، برای تخریب فضای ورزشی كشور از طریق ترویج تهمت، دروغ، نزاع و تخریب افراد تأكید كردند: متأسفانه سهم رسانه‌های ورزشی در این كار خلاف كم نیست و من در این خصوص هشدار می‌دهم.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: برخی رسانه‌های ورزشی با بزرگنمایی موضوعات كوچك و ایجاد فضای دعوا، تلاش می‌كنند تا افراد مصاحبه‌كننده رابه سمت حرف‌های تند و ناسزاگویی سوق دهند كه این كار نادرستی است و باید نقطه‌ی مقابل آن در رسانه‌ها تقویت شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مسئولان ورزشی كشور را به اولویت‌بندی رشته‌های ورزشی توصیه و تأكید كردند: باید برخی رشته‌‌ها كه در داخل، دارای ریشه‌ی تاریخی و تجربه‌ی كافی است، مورد اهتمام و سرمایه‌گذاری بیشتری قرار گیرد.
ایشان یكی دیگر از مسائل بسیار ضروری در ورزش كشور را علمی‌كردن ورزش دانستند و خاطرنشان كردند: باید بر روی قواعد علمیِ رشته‌های ورزشی و تحقیقات علمی در این خصوص، توجه ویژه‌ای شود و فقط به تحقیقات علمی خارجی اكتفا نشود.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: وقتی متخصصان و صاحب‌نظران جوان ما توانایی دستیابی به موفقیت‌های بزرگ و خیره‌كننده در حوزه‌های پیچیده‌ی علمی را دارند، قطعاً در عرصه‌ی ورزش نیز توانایی تحقیقات علمی و ارائه‌ی نظریه‌های نو را خواهند داشت.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان خطاب به قهرمانان و پیشكسوتان گفتند: شما نور چشم ملت ایران هستید و امیدوارم همواره این‌گونه باشید.

پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب، شش نفر از ورزشكاران و مدال‌آوران و پیشكسوتان، نقطه‌نظرات و پیشنهادهای خود را در خصوص مسائل ورزش كشور بیان كردند.
آقای «حمید سوریان» صاحب مدال طلای المپیك و دارنده‌ی 5 مدال جهانی در رشته‌ی كشتی فرنگی، بر تشكیل آكادمی‌های علمی برای رشته‌های ورزشی تأكید كرد و با یادآوری علاقه‌ی تعداد قابل توجهی از خانواده‌ها، به تشویق فرزندانشان در خصوص دنبال‌كردن ورزش قهرمانی، نگرانی آنها از آتیه‌ی فرزندان و به‌ویژه مسأله‌ی اشتغال را مورد اشاره قرار داد و خواستار تسریع در اجرای قانون استخدام قهرمانان شد.
آقای «حسن گرامی» كوهنورد و سرپرست نخستین تیم صعودكننده به بلندترین دیواره‌ی دنیا به نام «برج‌های ترانگو» در پاكستان، گزارشی از موفقیت‌های مهم كوهنوردان ایرانی و از جمله طنین بانگ اذان بر فراز قله‌های مهم جهان را بیان كرد.
«مه‌لقا جان‌بزرگی» عضو تیم ملی تیراندازی در مسابقات المپیك 2012 با اشاره به حضور مقتدرانه‌ی زنان ورزشكار ایرانی در عرصه‌های بین‌المللی و با رعایت حجاب اسلامی گفت: این حضور تأثیر بسیار زیادی در ورزشكاران زن مسلمان از دیگر كشورها دارد.
وی خواستار توجه بیش از پیش به زیرساخت‌های ورزشی مربوط به بانوان و مكان‌های ورزشی ویژه‌ی آنان شد.
«احسان لشكری» دارنده‌ی مدال المپیك 2012 و قهرمان جهان در كشتی آزاد، اظهار امیدواری كرد كه با همت مسئولان ورزش كشور، جلوی حذف رشته‌ی پرافتخار كشتی در رقابت‌های المپیك گرفته شود.
«جلیل باقری جدی» جانباز 70 درصد و قهرمان بازی‌های پارالمپیك در پرتاب وزنه، بر مناسب‌سازی معابر و سیستم حمل و نقل عمومی برای ترغیب جانبازان و معلولان به فعالیت‌های ورزشی تأكید كرد.
«حسین رضازاده» رئیس فدراسیون وزنه‌برداری و پیشكسوت این رشته نیز ضرورت تقویت پایگاه‌های استعدادیابی برای پیشرفت ورزش كشور را مهم دانست. وی همچنین بر لزوم نگاه اصولی به ورزش و پرهیز از نگاه‌های غیر حرفه‌ای و سیاست‌های چندگانه تأكید كرد.
همچنین آقای عباسی -وزیر ورزش و جوانان- با ارائه‌ی گزارشی از دستاوردها و موفقیت‌های ورزش كشور در مسابقات جهانی، المپیك، پارالمپیك و بازی‌های آسیایی، خاطرنشان كرد: درخشان‌ترین موفقیت‌های تاریخ ورزش كشور در سال 91 رقم خورد.
وی همچنین گزارشی را از اقدامات و برنامه‌ریزی‌های وزارت ورزش و جوانان برای توسعه‌ی زیرساخت‌های ورزشی كشور  ارائه كرد.
در پایان این دیدار، ورزشكاران و مدال‌آوران رشته‌های مختلف ورزشی در فضایی صمیمانه و ازنزدیك با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت‌وگو كردند.طبقه بندی: خبر، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 28 اسفند 1391 توسط ولایتمدار
تمامی حقوق مطالب برای ولایت آقا محفوظ می باشد